Kafelki łazienkowe – jak łączyć kolory?

Posted under Dom i ogród On By Robert Kościelski

Remont łazienki to zawsze duże wyzwanie. Nie tylko wiąże się to z poważnymi kosztami, ale również z koniecznością podjęcia wielu znaczących decyzji. Jak wybrać kafelki łazienkowe, by dodały uroku każdemu wnętrzu?

Małe czy duże?

Bardzo często słyszymy, że duże płytki w małej łazience będą przytłaczające. Nie jest to prawdą! Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach, by płytki dobrze się prezentowały.

Układając kafelki łazienkowe o większym formacie trzeba tak je rozplanować, by było jak najmniej cięć. Duża ilość małych kafelków nie będzie wyglądała atrakcyjnie. Ważne jest również, by cięcia były równomierne po obu stronach łazienki. Dzięki temu zachowana będzie symetria.

Kolejnym, bardzo ważnym elementem jest fuga. Decydując się na duże kafelki łazienkowe, należy unikać szerokiej fugi. Ważne jest również, by miała ona kolor kafelków.

Kafelki łazienkowe – jak wybrać ciekawe połączenia kolorystyczne?

Kafelki w jasnych kolorach sprawdzą się zarówno w małej, jak i dużej łazience. Od lat bardzo popularne są białe kafelki, które świetnie wpisują się w styl skandynawski, nowoczesny minimalizm czy styl industrialny.

Warto pamiętać, że chcąc zaprojektować łazienkę, która będzie interesująca, warto postawić na połączenia kilku rodzajów kafelków. Białe kafelki łazienkowe połączone z kafelkami imitującymi drewno będą pięknie wyglądały w łazience w stylu skandynawski.

Do nowoczesnej, minimalistycznej łazienki idealne będą kafelki szare. Biała podłoga optycznie powiększy przestrzeń. W takiej łazience bardzo elegancko będą wyglądały szare grzejniki i białe meble łazienkowe.

Dla osób, które lubią mocne połączenia interesującą propozycją będzie łazienka w biało-czarnych kolorach. Czarne kafelki są niezwykle eleganckie. Białe sprawiają, że pomieszczenie wydaje się niezwykle czyste, niemal sterylne.

Warto pamiętać, że w małych łazienkach sprawdzi się przewaga białego koloru. Czarne kafelki łazienkowe można zastosować na mniejszej ścianie lub zamiast dekorów. Do czarno-białej łazienki można wprowadzić blaty z jasnego drewna. Będzie to kolejny element, który ożywi łazienkę.

Zastanawiając się jakie kafelki łazienkowe wybrać warto pamiętać o klasycznych już beżach. Łazienki w delikatnych kolorach są jasne, wydają się przestronne i eleganckie. Takie kafelki będą wyglądały nowocześnie przez wiele lat.

Wybierając glazurę oraz terakotę do łazienki warto pamiętać, że ważne jest również czy zdecydujemy się na kafelki matowe czy błyszczące. Płytki z połyskiem odbijają światło, dzięki czemu optycznie powiększają przestrzeń. Jest to rozwiązanie idealne do ciasnych i małych łazienek.