Na co zwrócić uwagę wybierając osuszacze powietrza?

Posted under Dom i ogród On By Robert Kościelski

Duża wilgotność powietrza jak powszechnie wiadomo przyczynia się do rozwoju pleśni i grzybów, dlatego też tym bardziej warto postawić na wysokiej klasy osuszacze powietrza Warszawa. Aby wybrać wysokiej jakości sprzęt należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, które dokładnie opisano w niniejszym artykule.

Moda na kondensacyjne osuszacze powietrza

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się kondensacyjne osuszacze powietrza, które w swojej klasie i w swojej cenie nie maja sobie równych. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych urządzeniach, które wyposażone są w sprężarkę, wentylator i specjalny wymiennik ciepła. Dzięki hermetycznemu układowi chłodniczemu nie ma potrzeby uzupełniania czynnika. Z praktycznego punktu widzenia jedynym zadaniem jest systematyczne czyszczenie filtra. Kondensacyjne osuszacze powietrza Warszawa wykorzystują efekt rosy. Woda samoistnie skrapla się na zimnych powierzchniach. Największym atutem osuszaczy kondensacyjnych jest wysoka wydajność, dzięki czemu poradzą sobie one nawet w pomieszczeniach, gdzie panuje dużą wilgotność.

Adsorpcyjne osuszacze powietrza

Drugim rozwiązaniem są osuszacze adsorpcyjne, które wyposażone są z kolei w rotor z adsorbentem. Urządzenia tego typu wyróżniają się stałą wydajnością oraz bardzo szerokim zakresem temperatury i wilgotności. Jest to uniwersalne urządzenie, które zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dla wielu osób olbrzymim atutem adsorpcyjnych osuszaczy powietrza jest to, że są one zdecydowanie lżejsze, a co najważniejsze bardzo cicho pracują.

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać dobry osuszacz powietrza Warszawa w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na wielkość zbiornika na wodę. Od pojemności zależy oczywiście to, jak często trzeba będzie opróżniać zbiornik. Jeżeli chodzi o domowe osuszacze powietrza to zazwyczaj mają one około 3 litrów. Wydajność osuszaczy tego typu utrzymuje się na poziomie od kilku do nawet kilkunastu litrów na dobę. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest głośność pracy. Jeżeli istniej taka możliwość to warto wybrać urządzenia, które generują hałas na poziomie od 40 dB do 50 dB. Dobre osuszacze powietrza Warszawa posiadają automatyczne włączanie. Osuszacz zaprojektowany jest w taki sposób, aby po chwilowej przerwie w dostawie prądu samoistnie się uruchomić. Przydać może się również blokada bezpieczeństwa, higrometr oraz higrostat, dzięki któremu można regulować wilgotność powietrza. Nowoczesne osuszacze powietrza posiadają także system odprowadzania wody, dzięki któremu można raz na zawsze zapomnieć o opróżnianiu zbiornika.