Dlaczego warto stosować serum z witaminą c i retinolem?

Posted under Zdrowie i Uroda On By Robert Kościelski

W drogeriach i aptekach można kupić produkt, który traktowany jest jako swojego rodzaju eliksir młodości. Mowa tutaj o serum z witaminą c i retinolem. Warto wiedzieć, jak należy stosować ten preparat, a także – dlaczego warto to robić?

Krem czy serum?

Kosmetyki z witaminą c i retinolem są łatwo dostępne, występują także pod różnymi postaciami. Wiele kobiet zastanawia się, czy do codziennej pielęgnacji cery wybrać krem, czy serum. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że o ile kremy wykazują się bardzo wysoką skutecznością, to jednak serum jest kosmetykiem, w którym dobroczynne substancje występują w optymalnym stężeniu. Dlatego te wszystkie panie, którym zależy na intensywnej i skutecznej terapii, powinny zdecydować się na ten rodzaj kosmetyku. Kremy mogą natomiast stanowić doskonałe uzupełnienie prowadzonej kuracji.

Dla kogo przeznaczone jest serum z witaminą c i retinolem?

Serum z witaminą c i retinolem jest kosmetykiem przeznaczonym dla tych wszystkich kobiet, które zauważyły u siebie pierwsze objawy upływającego czasu. Badania wykazały, że produkcja kolagenu spada już po 25 roku życia – to odpowiedni moment na wprowadzenie serum do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych.

Serum pomaga pozbyć się płytkich zmarszczek mimicznych i redukuje nieestetyczne przebarwienia, które optycznie postarzają cerę. Po serum z witaminą c i retinolem powinny sięgnąć te wszystkie panie, którym zależy na zdrowej, elastycznej cerze pełnej blasku.

Dermatolodzy zgodnie twierdzą, że retinol w połączeniu z witaminą c wykazuje doskonałe efekty, jeśli chodzi o cerę trądzikową i wrażliwą. Bardzo ważne jest jednak, by czujnie obserwować wszystkie reakcje skóry i reagować, kiedy tylko pojawią się niepożądane efekty kuracji.

W jaki sposób stosować serum z retinolem?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że retinol jest składnikiem, który działa wyjątkowo intensywnie. Po jego zastosowaniu można odczuwać niewielkie podrażnienia, objawiające się łuszczeniem skóry i jej zaczerwienieniem. Nie są to powody do niepokoju, jednak przy mocnej reakcji warto zrobić sobie krótką przerwę od stosowania preparatu. Serum najlepiej jest nakładać na skórę na noc, delikatnie wklepując w nią niewielką jego ilość.

Przed przystąpieniem do aplikacji serum warto dokładnie oczyścić skórę twarzy, a następnie osuszyć ją. Po aplikacji serum można zaaplikować krem łagodzący podrażnienia, który może zapobiec wystąpieniu niepożądanych reakcji. Podsumowując, dla odmładzającego serum z pewnością zawsze warto znaleźć miejsce w swojej kosmetyczce.